Dahi Nesiller Kreş

Dahi Nesiller Kreş
Dahi Nesiller Kreş 0 5 0

0 kişi oy kullandı

Sizin Değerlendirmeniz

İletişim

Kategori: Arapsuyu
  • İş Ayrıntıları
  • Harita

Kurumumuz 01/08/2014 tarihinde Antalya arapsuyu mahalesinde çocuk gelişimi bölüm mezunu 4 kız kardeş tarafından hizmete açılmıştır. Kurumumuz 300 m2 açık alan 650 m2 kapalı alandan oluşmaktadır. Kurumumuzun 3 cephesi açık olup tüm eğitim alanlarımız ısı ve ışığı net olarak almaktadır. 300 m2 açık alanımızda doğal bahçemiz içerisine kurulmuş olan bir trafik parkımız oyun alanlarımız ve dinlenme alanlarımız mevcuttur. Sınıflarımız çocuklarımızın gelişim alanlarına göre özel tasarımlarla dizayn edilmiştir. Kurumumuzda 2yaş-3yaş-4yaş-5yaş ve 6yaş grubu sınıflarının yanı sıra drama eğitim alanı-seramik odası ve sanat atölyesi bulunmaktadır. Okulumuzun güvenliği giriş – çıkışlarda görevlendirilmektedir. Tüm mobilyalarımız duvarlara montenmiş ve törpülenmiştir. Kurumumuz hafta içi tüm sınıflar ve özel bölümler olmak üzere detaylı temizlik yapılmaktadır. Her hafta sonu okulumuz dezenfektan ilaçları ile temizlenmektedir.

MİSYONUMUZ

İçinde bulunduğumuz bilgi çağında eğitim alanındaki her türlü yeniliklere öncülük ederek, yaşama saygılı, ulusal ve evrensel değerleri özümsemiş, kendini tanıyan, sorunlara çok yönlü bakan, okumayı- araştırmayı, sorgulamayı alışkanlık edinen, doğru düşünen, kendini sürekli yenileyen ve geliştiren, özgür yaratıcı ve bilimsel düşünce gücüne sahip, elindeki değerleri olduğu gibi kabullenmek yerine geliştirmeyi tercih eden ve sadece geleceğimizin yönünü belirleyecek olan çocuklarımıza eğitim alanında çalışmalar sunmak.

VİZYONUMUZ

Amacımız;kendine güvenen, kendi başına karar verebilen, öğrenme isteği duyan, yaratıcı, aklın ve bilimin ışığında kendini tanıyan, meraklı, aktif ve neşeli, saygı, sevgi, hoşgörü, dostluk, barış ruhu içinde paylaşmayı öğrenen toplumda saygın bir yere sahip olan sosyal-duygusal alanda kendini kanıtlamış özgüveni yüksek bireyler yetiştirmektir.

EĞİTİM METODLARIMIZ

 

HIGH SCOPE
High-Scope, yirmiden fazla ülkede erken çocukluk dönemine kullanılan, uzun süredir tanınmış eğitimsel bir yaklaşımdır. High-Scope programı, Piaget’nin gelişim teorisinden etkilenmiştir. Piaget’ye göre gelişim, “büyüme” ve “öğrenme” için çeşitli girişimlerde bulunmadır. Bu girişimler, çocuğun çevresinden çeşitli tepkiler alması ve bu tepkileri daha sonraki girişimlerinde tekrar kullanması sonucunda oluşmaktadır. Piaget’den etkilenilen diğer bir nokta ise, çocuklarla etkileşim halinde bulunan yetişkinlerin çocukları destekleme görevidir. Bu program, Çocuğun; insanlar, olaylar, materyallerle doğrudan ve kolaylıkla ilişki kurabilmesine teşvik eder. Sorumlu, güvenilir ve bağımsız bir şekilde, öncelikle okul hayatına daha sonra da hayata hazır hale getirmeye yardım eder. Çocuğun kendi isteği doğrultusunda seçim yapmasına yardım eder. Etkin bir öğrenme ortamı sağlayan sınıf düzeni, çocuklara sürekli seçimler yapma ve kararlar alma fırsatları verir.
SCAMPER
Çocuklarımızın yaratıcılığını geliştirmede ve hayal gücü, sezgi, düşünme, orjinallik hazinelerini korumada scamper yöntemini kullanıyoruz. Bu yöntem, çocuklara düşüncelerini değiştirmeleri ya da birleştirmeleri konusunda adım attırarak yaratıcı düşünmelerini sağlar. Scamper yöntemi okul öncesinden başlayarak her düzeyde eğlenceli bir şekilde uygulanabilir. Bu yöntem tek bir nesneye yöneltilen düşünme yöntemi serisidir. Bunun için tek bir nesne seçilir ve beyin fırtınası yoluyla bu nesne değiştirilip geliştirilebilir. Bunu yapmak için çocuğa sorular sorulur. Bu sorular çocuğun daha önce alışık olmadığı şekilde düşünmesini sağlar. Bu sorular bir anlamda farklı düşünme becerilerini kazandırmaya yönelik itici bir güçtür. Çocukların düşüncelerini geliştirip onların keşif yapmasını cesaretlendirir. Yaratıcılıklarını ve kendi görüşlerini geliştirmeleri için gereksinimlerine uygun pratik yapma olanağı yaratır. Ayrıca esnek düşünmeyi ve kalıpları yıkmayı öğretir. Çocuğa yaratıcılıkla ilgili ne kadar çok çalışma yaptırılırsa farklı düşünme becerisi de o oranda gelişir.
GEMS PROGRAMI
Gems programı, öğrencilere temel bilimsel kavram ve yöntemleri oyunlarla ve etkinliklerle basitten karmaşığa verirken hayal güçlerini de geliştirmeye çalışmaktadır. Çocuklar erken yaşlarda bilgiyi keşfetmeyi, bilginin somuttan soyuta gelişimini ve bir bilginin bir çok bilgiyle bağlantısını yaşayarak öğrenir. Bu programda öğrencilerin ilgilerini çeken çeşitli konular ele alınır. Uğurböcekleri, Penguenler, Kutup Ayıları, Kelebekler, Ağaç evler, Karıncalar, Yumurtalar gibi. Öğrencilerin aktif katılımları sağlanarak etkin öğrenmeleri gerçekleştirilir. Gems Programı içerisinde yer alan eğlenceli etkinliklerle çocukların fen ve matematiğe, bilime ilgi duymaları sağlanarak bilimsel düşünmenin temelleri geliştirilmeye çalışılır.
PROJE TABANLI EĞİTİM
Proje tabanlı eğitim, çocukların zihinsel yaşantılarını, bilgi ve becerilerinin yanı sıra duygusal, ahlaki ve estetik duyarlılıklarını geliştirmeyi hedefler. Öğrencileri belli bir sonuç elde etmeye yönelik olarak problemlerle uğraşmaya ve bunun sonunda orijinal ürünler oluşturmaya yönlendirir. Projeler, araştırmalar genellikle bir sınıf içindeki küçük bir grup ile, bazen bütün bir sınıf, bazen de bireysel olarak öğrenciler tarafından yapılır. Proje tabanlı eğitimde öğrenciler dil kontrolünde özgürdürler, hayal gücü ve yaratıcılık ön plandadır, öğrenmede heyecan ve motivasyon sağlanarak öğrencinin kendi potansiyelini ortaya koyması desteklenir.

Konyaaltı.info

Sitemizde yer almak için kayıt yaptırmanız ve firmanıza ait bilgileri girmeniz yeterlidir. Standart kayıtlardan hiçbir ücret talep edilmeyecektir. Dilediğiniz zaman üst paketlerden birini satın alarak ekstra kayıt hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Lütfen site kullanım koşullarımızı okuyunuz.