Carmen

Haşim İşcan Kültür Merkezi, Muratpaşa, Antalya
3 Kasım 2017 - 16 Mart 2018,
Kategori: Gösteri
İş Ayrıntıları
Lokomotif Antalya
Arapsuyu Mahallesi 7. Cadde, Konyaaltı

'Avrupa'nın gelişmiş müziğinin şimdiye değin dile getirmediği bu duygusallığa, bu daha Güney'e özgü, daha kahverengiye daha yanık tenli duygusallığı dile getirme yürekliliğini gösteren Bizet'ye gıpta ediyorum.' -F. Nietzsche

Carmen karakteri opera tarihindeki kadın kahramanlar arasındaki en renklisi, en pervasızı ve dişi olandır. Çingene Carmen ölümsüz ve karizmatik bir kişiliktir. Güzel ve bir o kadar cazibeli olan Carmen'i bu denli özel kılan onun bağımsızlığına dair acımasız tutkusudur. Her şeyden önce kendi özgürlüğüne âşık olan bu kadın hiçbir erkeğin uzun süre boyunduruğu altına girmek istemez. O nedenle ölümü de cesaretle karşılayarak kaderi kabulleniş öyküsüne trajik bir boyut katar. Hikâyenin nihai gücü Carmen'in cesaretinde ve ölümle yüzleştiğindeki asaletinde yatar.

 

https://secure.dobgm.gov.tr/opera2013/devopera.aspx

 

Konyaaltı.info

Sitemizde yer almak için kayıt yaptırmanız ve firmanıza ait bilgileri girmeniz yeterlidir. Standart kayıtlardan hiçbir ücret talep edilmeyecektir. Dilediğiniz zaman üst paketlerden birini satın alarak ekstra kayıt hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Lütfen site kullanım koşullarımızı okuyunuz.