İmparatorluktan Portreler

Elmalı Mahallesi Şehit Binbaşı Cengiz Toytunç Cadd, Muratpaşa, Konyaaltı
1 Nisan 2017 - 3 Eylül 2017,
Kategori: Sergi
İş Ayrıntıları
Lokomotif Antalya
Arapsuyu Mahallesi 7. Cadde, Konyaaltı
0533 497 9971

Çok eskilerden bu yana, gizemli Doğu’nun büyüsüne kapılan, bazen hiç görmeden, bazen de yollara düşerek Doğu’nun izini süren, hayallerindeki ya da gerçek Doğu’yu yapıtlarına konu edinen Avrupalı sanatçıların çoğunlukla Osmanlı İmparatorluğu’ndaki gündelik hayatı, sarayı, sosyal ve fiziksel çevreyi betimleyen eserlerinin buluştuğu İmparatorluktan Portreler sergisi Suna ve İnan Kıraç Vakfı Koleksiyonu’ndan seçilmiş elliye yakın yapıttan oluşuyor.

Bizi Osmanlı dünyasının insanlarıyla, kimi zaman çok tanıdık, kimi zaman uzak ‘fizyonomileriyle’ yüz yüze getiren sergi, fotoğraf makinesi objektifinin henüz gözün yerine geçmediği, ressamların dünyaya bakma, onu okuma, yorumlama ve aktarma önceliğini henüz ellerinde tuttukları bir zamanda yapılmış eserler yoluyla farklı dönemlerde Batı’daki “Doğu” algısı ve oryantalizm kavramlarını düşünmeye çağırıyor.

 

http://www.antalyakultursanat.org.tr/sergiler.php?exhibition=12

 

Konyaaltı.info

Sitemizde yer almak için kayıt yaptırmanız ve firmanıza ait bilgileri girmeniz yeterlidir. Standart kayıtlardan hiçbir ücret talep edilmeyecektir. Dilediğiniz zaman üst paketlerden birini satın alarak ekstra kayıt hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Lütfen site kullanım koşullarımızı okuyunuz.