Saklıkent

Saklıkent Kayak Merkezi Genel Bilgiler

Saklıkent Kayak Merkezi, Antalya’nın batısında bulunan Beydağları üzerine kurulmuş, ülkemizin önemli kayak merkezlerinden birisidir. Antalya’ya 50 km uzaklıkta olan kayak merkezi, konumu itibariyle aynı gün içinde iki farklı mevsimi yaşamanıza olanak sunan ender yerlerden birisidir.

Akdeniz Bölgesi’nde olmasından dolayı kayak mevsimi kısa olup genellikle aralık ayının sonunda başlayıp mart ayında sona ermektedir. Kar kalınlığı mevsimine göre değişkenlik göstermekte olup ortalama kar kalınlığı 100 – 230 cm arasında değişmektedir. Kar kalınlığı zirve noktalarda 5 metreye kadar çıkmaktadır.

Saklıkent Kayak Merkezi’nde bulunan 500 dağ evi, konaklama açısından yeterli olmakla birlikte, kayak merkezinin Ekvator’a en yakın kayak merkezlerinden biri olduğunu da hatırlatalım. Diğer kayak merkezlerine oranla daha ılıman bir iklime sahip olan Saklıkent Kayak Merkezi’nde sıcaklık, gündüzleri – 5 derecenin altına nadiren düşmektedir. Kayak mevsiminin ortalama 75 günü de güneşli geçmektedir.

Antalya'da aynı gün içinde dört mevsimi yaşamak mümkün. Sabah denize girip öğleden sonra kayak yapmak için Antalya'dan bir saat uzaklıktaki Saklıkent'e gidebilirsiniz. Antalya'nın batısındaki Beydağları üzerindeki Saklıkent güzel bir piste sahip. Kayak merkezinin şirin bir de kasabası mevcut. Doğa ile iç içe olan Saklıkent Kayak Merkezi, her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Kar kalınlığı ise 50 ile 100 metre arasında. Şehire yakın olduğu için günübirlik turlarla da gidilebiliyor.

Saklıkent Kayak Merkezi, orman sınırlarının üzerinde yer almasından dolayı, gerek kayağa yeni başlayanlar gerekse profesyoneller için oldukça uygun pistlere sahiptir. Kayak merkezinde 1 adet 1400 metre uzunluğa sahip Telesiyej, 2 adet teleski, 1 adet baby lift ve snowtubing lifti bulunmaktadır. Bunlarla ilgili detaylar ise şu şekilde:

Karakaya Chairlift: 1900 – 2400 m 800p/h
Saklıbel Teleski 1890 – 2100 m 400p/h
Nadir Gez Teleski 1900 – 2200 m 300p/h
Snowtubing lift 1890 – 1980 m 300p/h
Babylift 1900 – 1930 m 100p/h

Saklıkent Kayak Merkezi Nerede, Nasıl Gidilir?

Ayışığı Cd., 07800 Güzle/Korkuteli/Antalya, Turkey

Nasıl gidilir?: Saklıkent Kayak Merkezi, Antalya il merkezine 45 km, Antalya Havaalanı’na ise 65 km uzaklıktadır. Şehir merkezinden kayak merkezine 1 saatte ulaşabilirsiniz. Oldukça manzaralı bir yola sahip olan kayak merkezine çıkarken, deyim yerindeyse gözleriniz bayram edecek. Kayak merkezine gitmek için Antalya merkezde bulunan Migros alışveriş mağazasının karşısında bulunan Lunapark önünden her sabah düzenli olarak otobüsler hareket etmektedir.

 

Konyaaltı.info

Sitemizde yer almak için kayıt yaptırmanız ve firmanıza ait bilgileri girmeniz yeterlidir. Standart kayıtlardan hiçbir ücret talep edilmeyecektir. Dilediğiniz zaman üst paketlerden birini satın alarak ekstra kayıt hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Lütfen site kullanım koşullarımızı okuyunuz.