Sarısu

Antalya Limanı’nın batısında yaklaşık 34 hektarlık alanda Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulanan Sarısu C Tipi Orman İçi Mesire Alanı Projesi kapsamında yapılan
Sarısu Piknik Alanı ve plajı, kıyı odaklı aktivitelere ve günübirlik kullanıma yönelik alanlara öncelik verilen projede, piknik yapmaya uygun bir hektarlık günübirlik kullanım
alanı da bulunmaktadır. Bu alanda 250 aile aynı anda piknik yapabiliyor.

Yeşil dokunun tamamen korunduğu bölgede sadece ahşap yapılar, pergola ve oturma grupları, ortak ateş yakma birimleri, 5’i engelliler için toplam 17 tuvalet,
8 duş ve soyunma kabini, 12 büfe, 58 çeşme, 58 gölgelik ve pişirme ünitesi bulunmaktadır. Vatandaşlar, tamamlanan ünitelerden ücretsiz yararlanıyor.
Sarısu C Tipi Orman İçi Mesire Alanı, özellikle hafta sonları vatandaşların yoğun ilgisini görüyor.

Sarısu mesire alanı, Sarısu çayının denize kavuştuğu bölgeyi de kapsayan 350 dönümlük alana sahiptir. Bulunduğu konum itibariyle Mavi Bayraklı muhteşem sahili ve Çam ağaçlarıyla bütünleşmiş Ormanlık alanlarıyla gelen ziyaretçilerin hoşça vakit geçirebileceği bir yaşam alanıdır. Sarısu Mesire alanının en büyük farkındalığı; Denizi, Çam Ormanlarıyla bezenmiş yeşil alanları, Sarısu Çayı ve en önemlisi Engelli Çocuklarımız için düşünülmüş Oyun Parklarını bünyesinde barındırmasıdır. Bu parklar sayesinde bütün çocuklar bir arada hoşça vakit geçirmektedirler.

Sarısu Mesire alanının giriş ve çıkış saatleri geniş bir zaman dilimi olan 08:00-24:00 saatleri arasında olup,Çevre aydınlatma sistemi ve Renkli Led aydınlatmalar yapılarak ziyaretçilerin akşam saatlerinde de vakit geçirebileceği farklı alanlar oluşturulmuştur. Mesire alanına gelen ziyaretçilerin araçları için 2000 araç kapasiteli Otopark bulunmaktadır.

içerisinde güzel ve uzun süreli vakit geçirebilmeleri için 1000 adet Piknik Masası ve çok sayıda Barbekü de bulunmaktadır. Ayrıca alan içerisinde ziyaretçiler için, Büfeler, Pide Fırını ve Kadın-Erkek Mescit de bulunmaktadır. Tesis içerisinde, ziyaretçilere farklı alternatifler sunan, Sarısu çayının eşsiz güzelliğiyle bütünleşen Balık Lokantası ve Nargile Kafe de bulunmaktadır. Sarısu Mesire alanı içerisinde çiçek bahçeleri oluşturularak, ziyaretçilere görsel şölen sunulmakta, Spor Aktivite alanlarıyla da misafirlerin sağlıklı yaşamına destek verilmektedir. Yaklaşık 800mt’lik,doğayla bütünleşen Mavi Bayraklı sahilinde, ziyaretçilerin güvenle denize girebilmeleri için 09:00-19:00 saatleri arasında Cankurtaran hizmeti de verilmektedir.
Mesire alanı ve plajın temizliği düzenli olarak yapılarak, belirli bölgelere misafirlerin ihtiyaçları için yeterli sayıda Çöp Bidonu ve Kül dökme üniteleri konulmuştur. Sarısu Plaj bölgesi ve Mesire alanını kapsayan bölgelerde de, Soyunma Kabinleri, Kadın-Erkek Tuvaletleri ve Duşlar Misafirlerin alan içerisinde tüm gereksinimlerini karşılayabilmektedir.

Girişinde Antalya tarihinde önemli yeri olan Saat Kulesi, Yivli Minare ve Üç Kapıların Minyatürlerinin bulunduğu fotoğraf çekme alanıyla, misafirler Sarısu ziyaretlerini Antalya tarihinin simgeleriyle ölümsüzleştirmektedirler.

Sarısu mesire alanı içerisinde başlangıç istasyonu bulunan ve Tünektepe Seyir Terası ile Sarısu Mesire alanı arasında ulaşımı sağlayacak olan teleferik hattının yapım aşamasının sonuçlanarak faaliyete geçmesinin ardından, Sarısu Mesire alanı ve Tünektepe Döner Gazino bütünleşerek, eşsiz Antalya manzarası, Denizi, Doğası ve Sarısu Çayıyla 12 ay boyunca ziyaret edebileceğiniz ve hoşça vakitler geçirebileceğiniz yaşam merkezi olacaktır.

 

Konyaaltı.info

Sitemizde yer almak için kayıt yaptırmanız ve firmanıza ait bilgileri girmeniz yeterlidir. Standart kayıtlardan hiçbir ücret talep edilmeyecektir. Dilediğiniz zaman üst paketlerden birini satın alarak ekstra kayıt hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Lütfen site kullanım koşullarımızı okuyunuz.